Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

9 listopada 2015 roku na hali widowiskowo – sportowej na Zarabiu odbyła się Gminna Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Na zawodach zjawiło się 6 drużyn które zostały podzielone na dwie grupy.

Gimnazjum w Trzemeśni

Jak widać trafiłyśmy do bardzo silnej grupy B. Pierwszy mecz grałyśmy w Trzemeśnią i wygrałyśmy 2:0 w setach. Byłyśmy szczęśliwe, że odnieśliśmy zwycięstwo z tak trudnym przeciwnikiem. Później Trzemeśnia grała z Gimnazjum nr 2 i wygrała 2:1 w setach. Nadszedł czas na nasz ostatni mecz w grupie, w którym to walka toczyła się do samego końca. Ostatecznie wygrałyśmy 2:1 pokonując „dwójkę” i dając jej wyjście na 3 miejscu z grupy.

Jako że wyszłyśmy na 1 miejscu z grupy grałyśmy z przeciwnikiem, który był na 2 miejscu w grupie A i padło na Gimnazjum nr 3 w Myślenicach. Wygrałyśmy ten mecz 2:0 w setach „skazując” dziewczyny z „trójki” na mecz o trzecie i czwarte miejsce. Na boisku obok nas rozgrywał się mecz o piąte i szóste miejsce między Gimnazjum nr 2 w Myślenicach i Gimnazjum w Jaworniku. „Dwójka” wygrywając 2:0 w setach zapewniła sobie 5 miejsce, a Jawornik skończył zawody na 6 miejscu. Po drugiej stronie grało Gimnazjum z Bysiny, które zajęło pierwsze miejsce w swojej grupie i Gimnazjum z Trzemeśni. Po emocjonującym meczu który trwał 3 sety wygrały dziewczyny z Bysiny. Więc to był nasz finałowy przeciwnik. Trzemeśnia i „trójka” grały o 3 i 4 miejsce.

W finale nie było nam łatwo. Dziewczyny były bardzo zgrane i miały świetny atak, odbiór i zagrywki. Pierwszego seta wygrały one, ale w drugim się zmobilizowałyśmy i czekał nas tie break do 15 punktów z 2 punktami przewagi. W trakcie naszego spotkania mecz skończyła Trzemeśnia, która w tych zawodach zajęła 3 miejsce. Z dziewczynami z Bysiny szłyśmy „łeb w łeb”, ale na nasze szczęście wygrałyśmy 16:14. Nasza radość nie miała końca. Zaczęłyśmy skakać na środku boiska i cieszyć się, że jedziemy na zawody powiatowe, które odbędą się 17 listopada 2015. Nasza pani opiekun również bardzo cieszyła się z naszego zwycięstwa.