Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 20160213 170906154

11 lutego 2016 roku na hali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach odbyły się eliminacje do „Gimnazjady u Tytusa” w piłce siatkowej mieszanej. Na zawodach zjawiło się 8 drużyn które zostały podzielone na dwie grupy:

• Gimnazjum w Raciechowicach 2

Graliśmy do 2 wygranych setów. Pierwszego seta grały dziewczyny, drugiego chłopcy. W wypadku remisu rozgrywany był tie break, a w skład wchodziły trzy dziewczyny i trzech chłopców. Na szczęście w żadnym meczu nie musieliśmy rozgrywać trzeciego seta. Pierwszy mecz rozegrany był z Tenczynem, którego wygraliśmy 2:0 (15:5 i 17:15), drugi mecz zagraliśmy z Gimnazjum w Sieprawiu pokonujący ich 2:0 (15:8 i 15:8). W ostatnim meczu z Raciechowicami 2 zwyciężyliśmy 2:0 (15:9 i 15:11). Pewnie awansowaliśmy do finałów tego turnieju wychodząc z grupy na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu w naszej grupie był Tenczyn i on też awansował. W grupie B na pierwszym miejscu wyszła Tokarnia, a na drugim Trzemeśnia.

13 lutego odbyły się Finały „Gimnazjady u Tytusa”. W sobotę na hali zjawiło się 8 drużyn. Nie było tu podziału na grupy. Mieliśmy grać dopiero czwarty mecz, ale jeden zespół później przyjechał i graliśmy jako pierwsi. Wypadło na Gruszów. Wygraliśmy 2:1 (14:16, 15:7 i 15:6). Na kolejny mecz musieliśmy długo czekać, więc obserwowaliśmy naszych rywali. Kolejny mecz rozegraliśmy z Trzemeśnią wygrywając 2:0 (15:5 i 15:8). W meczu o finał przyszło walczyć nam z bardzo dobrą drużyną i niestety polegliśmy w zaciętym pojedynku 2:1 (15:11, 8:15 i 11:15). Mecz o trzecie miejsce rozegraliśmy z Trzemeśnią, z którą już tego dnia wygraliśmy - więc byliśmy w lepszych nastrojach. Wygraliśmy 2:0 (15:10 i 15:13) zajmując 3 miejsce w turnieju. W finale znalazła się Tokarnia i Tenczyn, który w eliminacjach pokonaliśmy. Lepsza okazała się drużyna z Tenczyna wygrywając 2:1.