Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych 9 i 10 września br. w Lublinie złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz, który wygrał cztery walki, a w finale pokonał Dawida Leska z „Samsona” Kobylin. Natomiast srebro wywalczył Jakub Miska, który również wygrał cztery walki, a w finale przegrał ze Sławomirem Ochałem z UKS Lubzina.

Do udziału w turnieju przystąpiło 65 zawodniczek i 120 zawodników z 22 klubów zapaśniczych, judo, oraz sumo z całej Polski. Zawody były rozgrywane systemem ciągłym - do wyłonienia złotego medalisty, po kolei od najniższych do najwyższych kategorii wagowych w grupach dziewcząt i chłopców.

W klasyfikacji medalowej myśleniccy młodzicy wywalczyli trzecie miejsce za Samsonem Kobylin i Sokołem Lublin. Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska po udanym występie podczas Mistrzostw Polski Młodzików wywalczyli miejsce w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy.

Tydzień później (17.09.2016) odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym w Warszawie. W tych zawodach Krzysztof Szpakiewicz wygrał trzy walki i przegrał jedną w rezultacie zajmując trzecie miejsce.

Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych występów! :)