Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Reprezentacja szkoły w składzie: Wojciech Kęsek, Łukasz Wójtowicz, Paweł Wójtowicz, Oskar Marcinkowski, Wojciech Stopka, Dominik Biela i Piotr Mitan 22.03.11 zagrała w międzywojewódzkim  turnieju siatkarskim chłopców. W szranki stanęły 4 zespoły z następujących miejscowości: Skalbmierz (woj. świętokrzyskie), Żarnowiec (woj. śląskie), Miechów i Myślenice (woj. małopolskie). Losy turnieju zostały rozstrzygnięte w przedostatnim meczu rozgrywek pomiędzy Żarnowcem, a reprezentacją naszej szkoły. 1szy set zakończył się wynikiem 15 : 12 dla Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Był to jednocześnie 1szy set „zabrany” tego dnia drużynie z Żarnowca. Myślenice po zdobyciu psychicznej przewagi poszły za ciosem i rozgromiły rywali w 2 secie do…4!!! Tak olbrzymia przewaga zagwarantowała nam zwycięstwo w turnieju, ponadto świetna postawa Wojciecha Kęska została uhonorowana statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju.