Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 1979

W dniacj 1-2.12.2017 odbył się w Warszawie Puchar Polski Młodzików w Sumo. W zawodach brało udział ponad 180 zawodników z 20 klubów. Na zawodach Klub Sportowy Dalin Myślenice reprezentowała siódemka zawodników z grup wiekowych kadetów i młodzików.

Krzysztof Szpakiewicz, uczeń 3b, startował w grupie kadetów w wadze do 55kg. Stoczył cztery walki wygrywając wszystkie z nich i tym samym zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej. Zawody były jedną z kilku kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Sumo. Złoty medal pomaga Krzyśkowi w zakwalifikowaniu się na te zawody, lecz przed nim jeszcze wiele tego typu zawodów.

W finale spotkał się z kolegą z klubu, z którym na co dzień ćwiczy na treningach. Koledzy z treningów stali się największymi przeciwnikami na zawodach. Ostatecznie wygrał Krzysiek. Na podium w tej kategorii wagowej stało więc dwóch zawodników z jednego klubu – na pierwszym i drugim miejscu.

Gratulujemy! :)

IMG 1964


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com