Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

1000DSC 5756

W dniu 13.12.2017 w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso za ubiegłoroczny rok szkolny. Małopolska Fundacja Sapere Auso powołana przez Sejmik Województwa Małopolskiego rozdawała te stypendia już po raz piętnasty. Głównym jej celem jest wspieranie i promocja młodzieży szczególnie uzdolnionej.

Mottem fundacji są słowa „sapero auso”, czyli temu, kto odważył się być mądrym. Na życzenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zostały one wyryte na medalionie ku czci ks. Stanisława Konarskiego, twórcy i założyciela Collegium Nobilium w Warszawie.W gronie tegorocznych stypendystów znalazł się Krzysztof Szpakiewicz - uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej (3B) Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach. Wyboru nagromadzonych uczniów i studentów w kilkunastu kategoriach dokonała specjalnie powołana komisja składająca się z wybitnych przedstawicieli świata edukacji, nauki, kultury i sportu. Jednym z podstawowych kryteriów oceny wniosków jest średnia ocen, a dopiero później oceniane są inne osiągnięcia.

W gronie 150 laureatów, którzy osiągali sukcesy nie tylko w nauce, ale też podczas prestiżowych zawodów sportowych czy konkursów artystycznych znalazł się zawodnik sekcji zapaśniczej KS Dalin Myślenice Krzysztof Szpakiewicz. Krzysiek otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe w zapasach i sumo, w których to dyscyplinach w roku szkolnym 2016/2017 zaliczał się do ścisłej czołówki krajowej. W zapasach wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodzików i brązowy podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jeszcze większe sukcesy odnosił w sumo, gdzie m.in. zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików oraz wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Europy w Brandenburgu. 

Kilka dni później 16 grudnia Krzysiek otrzymał dyplom od Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za zdobycie brązowego medalu na ostatnich Mistrzostwach Europy Kadetów w Warszawie, który został wręczony przez Prezesa Polskiego Związku Sumo Dariusza Rozuma.

Krzysztofowi oraz jego najbliższym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów! :)


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com