Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 3887

W dniu 12.05.2018 odbył się Puchar Polski Młodzików i Kadetów sumo w Kielcach. Zawody były jedną z kilku kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2018. W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników.

Krzysztof Szpakiewicz z klasy 3b w swojej kategorii wagowej zdobył drugie miejsce. Stoczył on cztery walki. Przegrał tylko ostatnią – finałową. W pierwszych trzech walkach werdykt sędziego był pewny i niepodważalny, lecz w ostatniej sędzia nie potrafił wskazać zwycięzcy. Walka została powtórzona. Gdyby rzut, który Krzysiek wykonał na zawodach sumo powtórzył na dowolnym turnieju zapaśniczym, zdobyłby cztery punkty i mógłby szybko wygrać walkę. Ale w sumo sędziowie sprzeczali się i nie mogli stwierdzić, kto wygrał walkę. W drugiej, powtórzonej walce zawodnik KS Dalin Myślenice popełnił błąd i przegrał walkę.

Za zajęcie czołowego miejsca na takich zawodach zawodnicy zdobywają punkty, które decydują o tym, czy zawodnik otrzyma awans na Mistrzostwa Europy. Przed zawodami Krzysiek posiadał 3 punkty co dawało mu kwalifikację. Teraz, po zajęciu drugiego miejsca otrzymał kolejne 2 punkty. Z ilością pięciu punktów jest na pierwszym miejscu w kolejce na Mistrzostwa Europy 2018 w swojej kategorii wagowej. Lecz do najważniejszych zawodów pozostało jeszcze kilka turniejów, na których Krzysiek musi zdobyć czołowe miejsca aby utrzymać przewagę i nie stracić awansu. W zawodach uczestniczyło jeszcze trzech zawodników KS Dalin. Zdobyli oni trzecie i dwa piąte miejsca.

Gratulujemy!


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com