Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

05.06.2012 odbył się piłkarski turniej dziewcząt w Lipniku. Zawody były już ostatnimi z cyklu „LIGI 4”. Do rywalizacji stawiły się 3 drużyny. Tym razem niestety zabrakło Gimnazjum 44 z Krakowa. W składzie naszego gimnazjum znalazły się:

Dominika Sanowska 3c, Maria Nowak 1f, Małgorzata Szklarz 3c, Klaudia Szuba-Łata 3c, Julia Ćwierz 2b, Kinga Tobała 2c, Beata Słowik 2a, Alicja Szklarz 1e, Justyna Latoń 3c.

Rozegrano łącznie 3 mecze. Były one rozgrywane w systemie ”każdy z każdym”.

W 1szym spotkaniu stanęły dziewczyny z Myślenic naprzeciw gospodarzom. Po zaciętej walce w pierwszej połowie mieliśmy wynik 1:1, taki rezultat utrzymywał się przez większość 2 połowy aż do chwili kiedy Dominika Sanowska wykorzystała błąd bramkarza drużyny przeciwnej i podwyższyła stan na 2:1. Przed zakończeniem meczu Myślenice zdołały jeszcze raz pokonać bramkarza gospodarzy ustalając końcowy wynik na 3:1. W następnym meczu zmierzyły się reprezentantki Gimnazjum w Miechowie i gospodarze z Lipnika. Mecz na samym początku toczył się pod dyktando dziewcząt z Miechowa,  jednak to Lipnik zdobył bramkę i z prowadzeniem 1:0 zszedł na przerwę. W drugiej połowie zespołowi z Miechowa udało się wyrównać i mecz zakończył się remisem. Taka sytuacja stawiała Myślenice w najgorszym wypadku na 2 miejscu. Ostatni mecz, który okazał się być spotkaniem o „wszystko”  był świetnym widowiskiem. Całe spotkanie toczyło się w dobrym tempie. Po jednej jak i drugiej stronie bramkarz miał ręce pełne roboty. Decydująca o końcowym wyniku akcja została przeprowadzona w 2 połowie. Julia Ćwierz z Gimnazjum z Myślenic wyprowadziła kontrę, którą celnym strzałem do siatki zakończyła Dominika Sanowska. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Myślenic.

Ostateczna klasyfikacja to 1sze miejsce dla Gimnazjum w Myślenicach, 2gie dla Gimnazjum w Miechowie i 3cie dla Lipnika.

Dzięki temu zwycięstwu Gimnazjum nr.1 w Myślenicach odzyskało prowadzenie w „LIDZE 4” i co cieszy najbardziej to fakt, że staliśmy się liderami na zakończenie całego cyklu imprez sportowych. 2miejsce zajęli exequo Gimnazjum z Miechowa i z Krakowa, a czwarta pozycja przypadła Gimnazjum z Lipnika.