Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 5303

Czwarty dzień wycieczki chcieliśmy spędzić z naszymi wybitnymi polskimi przodkami, którzy ponad 500 lat temu przebywali w tych samych miejscach co my – Padwa oraz Ferrara. Mamy tu na myśli m. in. Jana Kochanowskiego (np. jego studia na Uniwersytecie Padewskim), Mikołaja Kopernika, któremu w Ferrarze wręczono dyplom ukończenia studiów. Następnie w parku Prato della Valle poznaliśmy historię rzeźby króla Jana Sobieskiego i innych znanych Polaków. Duże wrażenie na nas zrobiła bazylika św. Antoniego, gdzie zobaczyliśmy m. in. grób świętego, a także jego relikwie (były to m.in. fragment jego języka – Antoni był znanym mówca i oratorem, fragment żuchwy oraz strun głosowych). Spotkaliśmy również braci franciszkanów – w tym jednego Polaka, który opowiadał nam ciekawe fakty z życia świętego Antoniego.

W Ferrarze zobaczyliśmy miasto typowo średniowieczne, gdzie mury obronne, wysokie budowle oraz rzeźby zrobiły na nas ogromne wrażenie. Dzieła te (jak chociażby rzeźby) pochodzą nawet z XV wieku. Nasza wycieczkę zakończyliśmy na zamku w tej miejscowości oraz zobaczyliśmy dwie części tego miasta – średniowieczną oraz renesansową.

Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją oraz zabawą (m. in. graliśmy w siatkówkę i inne gry). Był to świetnie spędzony czas!

tekst i foto: Paweł Biela

Galeria zdjęć - Padwa - kliknij tutaj.

Galeria zdjęć - Ferrara - kliknij tutaj.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com