Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

IMG 0209

Na zakończenie roku szkolnego społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy świętej, którą w Sanktuarium NNMP odprawił ksiądz Jarosław Łabęda. Eucharystia miała uroczystą oprawę, a zapewniła ją Służba Liturgiczna Ołtarza, uczniowie naszej szkoły oraz Oaza młodzieżowa.

W homilii celebrans pokazał na przykładzie różnorakich szklanek to, że każdy z uczniów w odpowiednim wieku ma określoną ilość wiedzy i umiejętności, które ma przyswoić. Kapłan podziękował wszystkim, którzy przez ostatni rok poprzez solidna pracę i zaangażowanie przyczynili się do tego, że miniony rok by pełen sukcesów. Przypomniał, że nawet małe gesty powodują, że czujemy się lepiej, jesteśmy doceniani i dzięki temu nasze codzienne obowiązki stają się lżejsze i chętnie je wykonujemy. Przywołał tutaj chociażby sytuacje, kiedy nauczyciele dzielą się ze sobą tym co mają w danej chwili, a także poświęcają swój czas by przygotować coś dla innych (np. sałatkę, czy kanapkę), a także gdy uczniowie bezinteresownie dzielą się ze sobą tym co mają.

Po zakończonej Eucharystii klasy udały się pod opieką wychowawców na uroczystość zakończenia roku i rozdania świadectw do Domu Parafialnego.


Pełna galeria zdjęć - Msza św. na zakończenie roku szkolnego - kliknij tutaj.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com