Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

W niedzielę 10 grudnia 2017 roku piłkarze ręczni UKS Jedynka Myślenice rozegrali dwa spotkania. Emocji nie brakowało, a zebrani widzowie zobaczyli ogrom dobrego handballu. Juniorzy UKS Jedynka zagrali z drużyną UMKS PMOS Chrzanów. Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące.

Początek zawodów był dla Myśleniczan niezbyt pomyślny. Sporo strat i brak skuteczności w ataku spowodował, że piłkarze z Chrzanowa odskoczyli na 5 bramek. Z biegiem spotkania jednak to zawodnicy trenera Piątkowskiego zaczęli grać lepiej i spotkanie się wyrównało. Mimo dobrej gry do przerwy wynik brzmiał 15-10 dla gości.


Druga połowa rozpoczęła się od 3 bramek zdobytych przez Jedynkę. Zawodnicy zaciekle walczyli, dobrze zaczęła funkcjonować obrona zespołu. Na wyróżnienie w tym czasie zasługuje postawa w bramce Jakuba Ajchlera, który wybronił kilka sytuacji sam na sam i rzut karny. Końcówka spotkania przyniosła dla wszystkich zebranych ogrom emocji i wrażeń. Na 40 sekund przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał remis 28-28. W swojej ostatniej akcji zawodnicy Chrzanowa zdobyli bramkę. Myśleniczanie mimo ogromnego zaangażowania i walki nie zdołali dogonić przeciwników i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 29-28 przyjezdnych.

Całej drużynie trenera Piątkowskiego należą się ogromne brawa za serce zostawione na boisku. Dla obserwatora zawodów na wyróżnienie zasłużyli: zdobywca aż 13 bramek Marcin Skałka, strzelec 8 goli Kacper Bała oraz bramkarz Jakub Ajchler.

Brawo za całe spotkanie i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!


Skład UKS Jedynka Myślenice:

Ajchler Jakub, Bała Kacper, Bieniek Patryk, Dzieża Kamil, Kaczmarczyk Jakub, Koloch Jakub, Kotecki Łukasz, Kromka Jakub, Kurowski Mateusz, Przała Hubert, Skałka Marcin, Wiechniak Wiktor, Wykrętowicz Dawid.

Trener: Władysław Piątkowski.

Tekst i foto: Paweł Biela


Więcej zdjęć - UKS JEDYNKA - PMOS CHRZANÓW - kliknij tutaj.


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com