Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

P1330792


Ostatni weekend maja minął Strzelcom Rzeczypospolitej pod znakiem survivalu. Jednostkę z Myślenic reprezentowało czworo naszych uczniów. W sobotę młodzież i dorośli poznawali podstawowe techniki przetrwania w terenie leśnym – pozyskiwali i przygotowywali pokarm, budowali obozowisko, uczyli się przemieszczać w szyku. Dzień zakończyli strzelecką polową Mszą świętą, którą odprawił kapelan Strzelca, znany uczniom naszej szkoły ksiądz Jarosław Łabęda.

W niedzielę tematem przewodnim było budowanie posterunku obserwacyjnego i podstawy maskowania. Zajęcia zakończyły się pysznym „kociołkiem" przygotowanym pod kierownictwem dowódcy jednostki myślenickiej, Radosława Szyka. Szczególne podziękowania kierujemy do instruktora Andrzeja Abratowskiego ze Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl, który fantastycznie poprowadził szkolenie i wielu uczestnikom zaszczepił pasję survivalową.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniami strzeleckimi zapraszamy do naszej jednostki. Szczególnie polecamy tygodniowy obóz wojskowy dla Strzelców RP, który odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca w Bolesławcu. 


Profil na fb - kliknij tutaj.  

Krótki reportaż z biwaku nakręciła Julka Ingarden ( zadanie na „szóstkę" z j. Polskiego ;) ) – kliknij tutaj.Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com